Moody 

body heating system

 

Kolik nás je, které se každý měsíc chytáme na břicho, snažíme se přesvědčit o tom, že můžeme na 100% pracovat a přitom bychom si nejraději zalezly pod peřinu, nebo si zastrčily hřejivou dečku za kalhoty přímo v kanceláři? Kolik z nás si prošlo záněty močového měchýře, které vedly až k chronickému onemocnění, že jsme nosily místo jedné košilky raději rovnou dvě a stejně se jen stačilo podívat na studenou lavičku? 

Já mezi nás patřím a co mi pomáhá? Teplo! 

Bohužel jsem nenašla alternativu, kterou bych si mohla vzít sebou do práce, do školy, nebo třeba do autobusu, kde vím, že bude klimatizace nastavená na 18 stupňů v létě i v zimě. 

Rozhodla jsem se proto navrhnout funkční body, které bude mít vyhřívané plochy v místech bolesti. 

 

Jak může textil hřát? Používáme stříbrné nitě, které po připojení baterky hřejí na požadovanou teplotu. A jelikož na sebe většinou v tomto období nechceme upozorňovat, bodýčko má skrytou postranní kapičku, kam lze baterku vložit a nikdo si ničeho nemusí všimnout. 

A máš to nějak dokázané? Opravdu teplo pomáhá? A jak? 

Důležité je si říci, co bolest způsobuje. Bolest je vyvolána stahy dělohy, které způsobují její nedokrvení. Lokální teplo aplikované na horní část břicha zvyšuje průtok krve, tím pádem okysličení tkání v děloze a její relaxaci - uvolnění. 

Několik zahraničních studií potvrzuje srovnatelné účinky lokálního tepla a analgetik. Teplo má však jednu obrovskou výhodu a to, že jeho užívání nemá vedlejších účinky. (Na toto téma již brzy celý článek). 

A v jaké fázi jsme? Kdo na tom pracuje? 

Nyní sestavuji tým lidí, abychom do konce roku 2020 dokončit prototypy k rozsáhlému testování a předprodeji. 

Pokud máš jakékoliv dotazy, neváhej se mi ozvat!

FA ČVUT Ateliér Karel/Šafařík, FEL ČVUT, 2018/2019

Grantový program GAMA TAČR 2018/2019

Realizace prototypu 2020 

katerina.rydlo@gmail.com

+420 728 573 323

  • Facebook
  • Instagram